«Люди повинні отримати платіжку за грудень, і там повинні бути вже знижені тарифи» — Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів знайти шляхи зниження тарифу на опалення для населення у платіжках за грудень. Про це він заявив під час спільного засідання.

«Люди повинні отримати платіжку (за опалення, — ред.) за грудень, і там повинні бути вже знижені (тарифи, — ред.)», — сказав Володимир Зеленський.

На думку прем’єр-міністра України Олексій Гончарука, це можна врегулювати на законодавчому рівні, проголосувавши за відповідний законопроект.

«Ми з ціною на газ справились. Для того, щоб тариф на тепло також пішов нижче цієї зими, в нас є короткий законопроект, дуже короткий, який можна від президента внести як невідкладний, і прийняття цього закону приведе до того, що у нас тариф для населення знизиться… На цю зиму ми захистили споживача від того, щоб тариф зріс, це вже сильно, тому що він традиційно зростає, а вже не буде зростати», — сказав Олексій Гончарук.

Гончарук стверджує, що 80% від тарифу на опалення становить ціна за газ. За підрахунками Кабміну, знизити тариф реально.

«Треба сказати, що ціна (на газ, — ред.) нижча, то треба, щоб і тариф був нижчий, проста ідея, це можна зробити простим законопроектом… За нашими передбаченнями, це на 80-130 грн, 10-15%», — сказав Олексій Гончарук.

Нагадаємо, в кінці червня 2019 року уряд Володимира Гройсмана ухвалив постанову № 560, якою встановлювався граничний тариф на послугу з постачання теплової енергії для населення на рівні 1,4 тис. грн за 1 Гкал за наявності приладів обліку і 35,21 грн за 1 кв. м без приладів обліку.

Граничний тариф було встановлено на послугу гарячого водопостачання на рівні 83,66 грн за кубометр за умови підключення рушникосушки і 75,74 грн за кубометр за відсутності рушникосушки.

За оцінкою уряду, обмеження тарифу відповідно до скасованої постанови призвело б до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року на суму в 7 млрд грн.

Джерело

Share
error: Content is protected !!