Юсупов: «Американські війська прибули в Литву для двомісячної дислокації на кордоні з Білоруссю. З цього можна зробити висновок»

Американські війська прибули в Литву для двомісячної дислокації на кордоні з Білоруссю.

500 американських солдатів та 40 одиниць бойової техніки будуть перебувати на кордоні з сусідом Литви до листопада.

Міноборони Литви заявило, що війська США прибули на заздалегідь заплановані військові навчання і «не є відповіддю на події в Білорусі».

Однак війська прибувають раніше та залишаються на довше, ніж планувалося раніше.

З цього можна зробити висновок, що США, в цей момент, не вважають напад російських військ на країни Балтії вкрай вірогідним сценарієм.

Адже якби Вашингтон вважав ризик нападу високим, то відправив би до Литви набагато більше військ, в тому числі на її кордон з Росією, а не тільки на кордон з Білоруссю, і також відправив би військових в інші країни Балтії, бо Латвія (теж межує з Білоруссю) та Естонія знаходяться в ще більш складній ситуації ніж Литва через їх географічне розташування і значний відсоток російськомовного населення в цих двох країнах.

Проте, США, очевидно, вважають введення російських військ до Білорусі вірогідним сценарієм і тому демонстративно показують Москві свою тверду прихильність союзникам по НАТО в регіоні у дуже напружений момент.

Олександр Юсупов – Oleksandr Yusupov

Share
error: Content is protected !!