«Ви розумієте взагалі, що відбувається? Перед тим, як відкривати рот, треба…» — Ірма Вітовська

«Я втратила 70% своїх заробітків, відмовившись від зйомок спільно з РФ»
– Ви говорили, що вам не зрозуміла позиція, коли «мистецтво поза війною, поза політикою». Чому?

– Ну, крім того, що акторка, я ще й людина і громадянка. Я ніколи нікого не хочу звинувачувати чи осуджувати. Є Господь Бог для цього і кармічна відповідальність. Але є питання честі, моральної стерильності.

Я втратила 70% своїх заробітків, відмовившись (від зйомок у роботах, зроблених спільно з РФ – УП). Чесно кажу, мені важко було. Це великий удар, коли ти роками звик. Але важливіше мати моральну сатисфакцію.

Це світоглядна, ціннісна війна. І, власне, серед українців багато не вкурюють взагалі, що відбувається, в який історичний час вони живуть, що це за країна, хто вони, звідки.

Перед тим, як відкривати рот – «Вот я тут всегда жил!» – мають бути цвинтарі по 400-500 років. Я знаю могилу своєї прапрабабусі з 1861 року, яка лежить в Галичині. Це єдиний цвинтар, що зберігся.

Але я знаю історію різну, різних регіонів. І Донецьк для мене дуже важливе місто, там проводилося в моєму дитинстві літо. І в мене, розумієш, може бути дуже велика травма, коли я зустрінуся з тими, хто підтримав іншу цінність.

Я кажу: українці, викиньте телевізор зі спальні, поставте книжки! Ви маєте ввечері лягати і читати книжки, все! У вас в голові своє кіно в кожного є різне.

Ми не вхожі ні в які військові блоки. Ми – незаймані, беззахисні. У нас є армія, да, ми будемо боротися до кінця. Але давайте чесно скажемо: нам потрібен великий прорив людей, які можуть цю Україну витягнути.

Я прихильник інституту громадянства. Можливо, це обмеження у виборі всіх громадян. Але я не вважаю, що людина, яка не може собі відповісти на питання, громадянин якої він країни і що це за країна, має право обирати її долю.

От чесно! Я вважаю, що тести мають пройти всі, починаючи від яскравих патріотів і інтелектуалів, до самих низів, здати іспит на громадянство.

– Які там можуть бути питання?

– Нескладні. От Голодомор – це трагедія, неврожай чи це, ви вважаєте, свідомий геноцид? 39-й рік – це звільнення чи це все-таки окупація частини іншої країни? От, власне, такі питання задаєш – людина має відповідати. І мова, звичайно.

Людина, яка не пройшла тести, не може мати право вести стратегічний бізнес: дороги, ЗМІ, заправки… і тим бідьше вирішувати долю країни

Джерело

Share
error: Content is protected !!