У Рівненській області інженер сконструював із фанери велоелектромобіль. Дивотехніка розганяється до 40 кілометрів на годину.

Із фанери обладнаний сонячними панелями. Триколісний, але з електродвигуном на 2 кінські сили. Має педалі, а ще камеру заднього вигляду. Таку автівку сконструював житель Вараша на Рівненщині. Тепер катається містом і дивує своїм винаходом місцевих і поліцію.

Дивомобіль сконструював Андрій Буткевич — інженер цеху радіаційної безпеки на атомній станції. Допомагали товариші і навіть дружина. Робив Андрій свій веломобіль у гаражі, у вільний час. «Це чудовий, дуже економний транспортний засіб», — каже винахідник.

Велоелектроавтомобіль яскравий та з вигляду чудернацький. Зроблений з фанери, має електродвигун на півтора кіловата з функцією зарядки від сонячних панелей. В салоні ще пасажирське місце, мінібагажник. «Задній хід, повороти, освітлення салону, два вольтметри, камера заднього вигляду», – розповідає власник Андрій.

Чудернацька техніка одразу привертає увагу людей на вулицях Рівного. Кидається в очі веломобіль і копам. З поліцейської машини вони електрокар проводжають поглядами, але, каже Андрій, ще жодного разу не зупиняли. Якщо зупинять – знає, що відповісти. «Це не механічний транспортний засіб, який обладнаний двигуном півтора кіловата і на який непотрібно реєстрації», – запевняє Андрій.

Розганяється майже до сорока. Щоб рушити треба допомогти педалями, а далі справа техніки. На повній зарядці веломобіль може їхати зо 10 кілометрів. Все залежить, чи є пасажир і вантаж. «Це демоверсія, вона їде не багато, на риночок, туди-назад, містом проїхати», – пояснює винахідник.

Скільки веломобіль може коштувати у серійному виробництві, Андрій не каже. Все залежить від комплектації, потужності та тиражу. Але цей – перший – продавати не збирається за будь-яку ціну.

Джерело

error: Content is protected !!