Вісім українських богатирів встановили рекорд, зумівши пересунути найбільший у світі літак АН-225 «Мрія» на відстань 4 метри 30 сантиметрів за 1 хвилину 13 секунд. Вони присвятили цю подію 30-річчю Незалежності України.

Їм вдалося зробити це з першої спроби. Загальна вага, яку взяли стронгмени, склала 330 тонн (вага літака (285 тонн), заповненого пальним).

Повний список атлетів, які взяли участь у встановленні рекорду на аеродромі «Антонов» у місті Гостомель Київської області, має такий вигляд:

Олександр Лашин, Маріуполь

Сергій Конюшок, Київ

Богдан Ксенчук, Кривий Ріг

Денис Дубровський, Миколаїв

Володимир Рекша, Львів

Денис Бережник, Закарпаття, Хуст

Сергій Пономарьов, Київ

Віталій Герасимов, Дніпро

Варто зазначити, що одним із суддів на цьому заході став знаменитий український силач Василь Вірастюк. Він підбадьорював співвітчизників, не шкодуючи голосу.

За день до того, як встановити світовий рекорд, ці ж 8 стронгменів зуміли зрушити літак лише на 10 сантиметрів. Їм вдалося зробити це лише з сьомої спроби.

Для довідки:

АН-225 «Мрія» – найбільший і найпотужніший транспортний літак у світі. Його перший політ відбувся 21 грудня 1988 року. У 2004 році Міжнародна авіаційна федерація (FAI) внесла судно в Книгу рекордів Гіннесса за 240 рекордів.

Джерело

error: Content is protected !!