У Туреччині взяли під контроль більшість лісових пожеж, які почалися в Манавгаті (Анталія) 28 липня і за наступні шість днів перекинулися на різні провінції. На сьогодні триває гасіння ще 10 загорянь у п’яти регіонах.

Ресурсні масштаби лиха ще оцінюються, а для природи їх видно неозброєним поглядом. Те, як сьогодні виглядає ліс в одному тільки Ічмелері (Мармарис), показали з висоти, пише BirGun (щоб подивитися фото і відео, доскрольте новину до кінця).

На аерофотознімках і роликах колись зелений ліс постає повністю чорним, на гірській місцевості стоять обвуглені стовбури раніше широколистих дерев.

«Врятувалися» тільки насадження в околицях поселень, а лісовий масив у районі Ічмелер повністю перетворився на попіл. Кадри, зняті з одного і того самого місця до та після, чітко показують руйнування, викликані пожежами.

Міністр сільського і лісового господарства Туреччини Бекір Пакдемірлі напередодні запевнив, що 125 зі 132 лісових пожеж (за іншими даними, 134 зі 144) у країні було взято під контроль, передає Anadolu Agency.

За його словами, для гасіння використовували 16 літаків, 9 БПЛА, 51 вертоліт і ще один безпілотний, 850 зрошувачів і 150 будівельних машин. Водночас на чергуванні перебуває понад 5000 осіб.

На сьогодні відомо про смерть щонайменше восьми людей внаслідок лісових пожеж у Туреччині, приборкати які заважав зокрема й сильний вітер.

Директор зі зв’язків із громадськістю країни Фахреттін Алтун закликав громадян не піддаватися дезінформації про пожежі, що публікується в соцмережах.

«Давайте покладатися на заяви офіційної влади», – сказав він, додавши, що Туреччина сильна і надолужить усі свої втрати.

Джерело 

error: Content is protected !!