Літні Паралімпійські ігри, перенесені з 2020 на 2021 рік, відкрилися у вівторок у Токіо.

Церемонія відкриття відбувається у вівторок на Національному олімпійському стадіоні в Токіо. Імператор Японії Нарухіто оголосив Олімпіаду відкритою. Потім на церемонії підняли олімпійський прапор. Пізніше на стадіоні запалять олімпійський вогонь.

Через обмеження, що покликані боротися з поширенням коронавірусної інфекції в Японії, глядачів на стадіон не пустили.

Від самого ранку за токійським часом біля будівлі стадіону діють обмеження на проїзд автотранспорту, чергують правоохоронці.

Організатори зазначають, що основною темою для церемонії відкриття обрано концепт We Have Wings (з англ. «Ми маємо крила»). За їхніми словами, цю тему обрано для того, щоб підвищити обізнаність щодо мужності паралімпійців, які намагаються «розправити крила незалежно від того, звідки дме вітер».

Напередодні голова Міжнародного паралімпійського комітету (МПК) Ендрю Парсонс заявив, що зробить усе можливе для проведення безпечних ігор в умовах пандемії коронавірусу.

«Одне з питань, яке мені часто ставлять: «Чи зможемо ми провести безпечні ігри?». Відповідь — так. Ми не були б на цьому етапі, якби не вірили, що зможемо провести безпечні ігри», — сказав він.

На церемонії відкриття організатори пронесли прапор Афганістану, хоча спортсмени з цієї країни не братимуть участі в Іграх через те, що не змогли прилетіти до Токіо з огляду на кризову ситуацію в Афганістані.

Участь в іграх візьмуть 162 делегації з різних країн. Крім національних команд, у Паралімпіаді бере участь Паралімпійська команда біженців, яка складається з шести атлетів.

Паралімпійські ігри, як і Олімпійські ігри, що завершилися раніше, відбудуться переважно без глядачів через ситуацію з поширенням коронавірусу. За останні 28 днів у Японії виявили близько 435 тис. нових випадків зараження коронавірусом, 577 осіб померли від COVID-19.

Паралімпіада в Токіо триватиме з 24 серпня до 5 вересня.

Джерело

error: Content is protected !!