У Швейцарії встановили найвищу мінімальну зарплату у світі

  • У Женеві мінімалку встановлять на рівні 4347 доларів на місяць
  • В Україні ж вона становить 5 тисяч гривень
  • ЗМІ порівняли, що можна купити на мінімальну зарплату швейцарця та українця

У Швейцарії в кантоні Женева встановили мінімальну заробітну плату на найвищому рівні у світі – 23 швейцарські франки за годину (25 доларів або 700 грн).

Як повідомляє CNN, рішення було ухвалене на референдумі. Його підтримали 58% виборців. У такий спосіб профспілки мають намір боротися з бідністю.

Женева – четвертий із 26 кантонів Швейцарії, у якому відбулося таке голосування.

«Нова мінімальна заробітна плата застосовуватиметься приблизно до 6% працівників кантону станом на 1 листопада», – сказав державний радник Мауро Поджа. Йдеться про близько 30 тисяч осіб, дві третини з яких – жінки.

За словами посадовця, за умови відпрацювання 41 години на тиждень, розмір мінімальної місячної зарплатні сягне 4 тисяч швейцарських франків або 4 347 доларів.

Женева посідає десяту сходинку у рейтингу найдорожчих міст світу. 4 тисячі швейцарських франків – це лише трохи вище межі бідності, яка становить 3 968 швейцарських франків для сім’ї з двох дорослих та двох дітей до 14 років.

Для прикладу, оренда типової трикімнатної квартири в Женеві становить не менше 3000 франків (90 тисяч грн), а чашка кави коштує чотири або п’ять франків (120-150 гривень).

Питання мінімальної зарплатні в кантоні розглядали двічі – у 2011 та 2014 роках. В останньому випадку, а саме під час національного референдуму щодо запровадження мінімальної зарплатні у розмірі 22 швейцарських франків, проти висловилися 76% виборців.

«Вести» порівняли мінімалку в Україні та Женеві в:

Обідах. Отримавши заповітні 5 000 гривень після місяця щоденної роботи, житель України може дозволити собі 30 разів добре поїсти в «Пузатій хаті» (борщ, котлета з гречкою, десерт і чай). Житель Женеви – може місяць щодня годувати 25 українців (близько 770 обідів).

«Ланосах». У середньому старий «Ланос» в Україні коштує 94 тис. гривень ($3 319). Щоб назбирати на авто, українцю доведеться відкладати всі свої гроші півтора року (5 000 грн × 19 місяців). Швейцарцю – досить попрацювати три тижні, ще й залишиться на винаймання «однушки» на Хрещатику.

Айкосах. Пачка стіків коштує 55 гривень, і за місяць «з’їдає» третину української мінімалки – 1650 грн (близько $58). Жителю Женеви баловство айкосом коштуватиме 2 години роботи.

Джерело

Share
error: Content is protected !!