Cьогодні кандидат у президенти України, гуморист Студії «Квартал 95» Володимир Зеленський оприлюднив основні положення політичного руху «Слуга народу». Від слова «партія», зізнається комік, його просто верне, тому замінив його на більш європейський термін.

Серед перерахованого була левова частка реформ, запропонованих українцями – приміром, більш жорсткі покарання за корупцію, повернення Криму та Донбасу, гідні зарплати, пенсії і т.д.

Але найбільшу увагу привертає навіть не це, а ініціатива самого Зеленського, котру юристи поки що розносять «в пух і прах», бо вона «сира і недопрацьована». Мова йде про Економічний паспорт України (ЕПУ). Що це взагалі таке?

Якщо описати простими словами ЕПУ – це змога контролю над податковими витратами, залучення кожного українця в економічне життя і найголовніше, стимул для заробітчан повернутися з Польщі та Чехії. Суть полягає у тому, що громадяни отримають право скаржитися на незаконне використання ресурсів чиновниками.

Приміром, та сама вирубка лісу у Карпатах. Навіть якщо живеш у Києві, то чому б не «осадити» місцевого керівника на Західній Україні, котрий витяг з твоєї кишені сплачені податки і кришує незаконний бізнес?

Другий пункт ЕПУ – накопичувальний фонд. Нічого нового, скажете ви, Рева теж регулярно про це говорить. Але в Зеленського бачення системи інше. Він хоче створити проект «Країна мрії», а в ньому фонд «Майбутнього покоління» (це поки попередня назва і вона може змінюватися).

Кожен українець буде вносити туди певну суму, і не зможе зняти її, доки дітям не виповниться по 18 років. В свою чергу держава гарантує, що жодна копійка звідти не піде «наліво».

Таким чином заробітчанам не треба буде більше квиток до Польщі чи Чехії, принаймні, так думає Зеленський. Вони вже знатимуть, яке майбутнє можуть дати своїм дітям.

Звичайно, поки що це все тільки ініціатива, не підкріплена нічим, окрім юридичного досвіду Зеленського і штатних експертів «Слуги народу». Але тим не менш, накопичувальна система – практика всіх цивілізованих держав Європи.

І хоч як не сперечався гуморист Сергій Притула і не жартував про вибори з Зеленським, в одному він виявився правий: треба жити так, щоб Європа хотіла до нас, а не ми до неї.

Джерело

error: Content is protected !!