Росія вирішила закрити торгові представництва в Україні та Литві

Російський прем’єр-міністр Михайло Мішустін підписав постанову про закриття торгових представництв у Литві та Україні 7 листопада. Отже, торгові представництва Росії тепер є у 58 країнах.

Уряд Росії вирішив закрити торгові представництва в Литві та Україні. Таку постанову опубліковано на російському офіційному порталі правової інформації 11 листопада.

Російський прем’єр-міністр Михайло Мішустін підписав цю постанову 7 листопада.

«1. Ліквідувати: торгове представництво Російської Федерації в Литовській Республіці, торгове представництво РФ в Україні. 2. Затвердити зміни, які внесуть до актів уряду Російської Федерації», – зазначено на першій сторінці постанови.

Згідно з документом, в оновленому переліку держав, у яких є торгові представництва Росії, тепер 58 країн.

Закрити представництва російське міністерство промисловості й торгівлі пропонувало ще 16 вересня цього року. Тоді відомство підготувало відповідний проєкт постанови уряду, опублікований на федеральному порталі проєктів нормативних правових актів.

У пояснювальній записці до проєкту міністерство повідомляло про неперспективну роботу російського представництва в Литві, вказуючи на падіння товарообігу між країнами (на 31,8% за перше півріччя 2020 року) і зупинення діяльності міжурядової російсько-литовської комісії з питань торговельно-економічної, науково-технічної, гуманітарної та культурної співпраці.

У цій самій записці вказано, що в Україні торгове представництво РФ рекомендовано закрити через те, що в серпні Кабінет Міністрів України припинив угоду з Росією про взаємне заснування торгових представництв.

Заступник глави МЗС України Василь Боднар у червні 2020 року заявляв, що від моменту окупації Криму і збройної агресії на Донбасі Україна розірвала приблизно 150 із 453 договорів і угод із РФ, зокрема один із базових договорів – про дружбу, співпрацю і партнерство (цей документ утратив чинність 1 квітня 2019 року).

Джерело

Share
error: Content is protected !!