«Прапор піднято!» — Україна перемогла на Венеціанському кінофестивалі

Картина «Атлантида» (Atlantis) українського режисера Валентина Васяновича отримала визнання на Венеціанському кінофестивалі.

Повнометражний художній фільм був визнаний кращим в програмі «Orizzonti» («Горизонти»), одну з головних ролей зіграв Андрій Римарук — колишній розвідник, який пройшов війну на Донбасі і зараз працює у фонді «Повернись живим».

«Наше — українське кіно! Наш — український прапор піднято на острові Лідо! На найстарішому і найвідомішому кінофестивалі! Якби не війна — запустила б феєрверк!

Це 7 вересня надовго запам’ятається!» — прокоментувала заступник шеф-редактора OBOZREVATEL Ганна Молчанова в Facebook.

Римарук на своїй сторінці зазначив, що ще одну нагороду, «Золотого лева», отримав американський «Джокер» від Тодда Філліпса.

В «Атлантиді» події розвиваються в 2025-му році на Донбасі, «через рік після закінчення війни». Територія вже визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими.

За словами автора фільму, він може виявитися найоригінальнішим фільмом сучасного українського кінематографа: «Це катастрофа, яка не просто зупиняється на найближчому оточенні, а просочується всюди через людей, всі мають справу з якоюсь минулою травмою і намагаються витягнути з себе щось на зразок життя».

1

2

3

ДЖерело

Share
error: Content is protected !!