Політолог Андрій Смолій повідомив у себе на сторінці в Фейсбук, що скандальну Євгенію Більченко звільнили з роботи:

“Нарешті. Сепаратистку та україноненависнцю Більчєнко звільнили з університету Драгоманова. Тепер дорога лише в Москву чи «ДНР/ЛНР».

Думаю це буде уроком для багатьох українофобів, що далі так не вийде. Або ти поважаєш країну де живеш,мову своєї країни, або забираєшся на росію/білорусь чи ще кудись.

Шкода що це рішення не було прийняте одразу.”

Що це взагалі за скандал із Більченко?

Після посилення дії закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Більченко назвала його «фашистським», а Україну — «американською колонією». Українська влада, на її думку, керована «вуличними етнорадикалами». Сама ж Україна для Більченко є «тоталітарною країною».

«За зовнішнім маркером знакової сфери приховується щось глибше і страшніше. Це глибше мовних норм і страшніше вуличних побиттів. Ім’я йому — “звичайний фашизм”», — заявила професорка про посилення мовного закону.

Також вона написала, що зараз «свідомо переходить у сфері обслуговування на російську». Себе Більченко називає представницею «російської цивілізації» і заявляє про «націоналістичну цензуру» і «ксенофобію щодо власного населення» в Україні.

Після шквалу критики в соцмережах викладачка записала відеозвернення до президента Володимира Зеленського і заявила, що її «переслідують за політичною і національною ознакою за вільне вираження своєї думки». Вона також стверджує, що їй морально та фізично погрожують.

Джерело

error: Content is protected !!