«Літав до Санкт-Петербургу і отримав нагороду»: деталі поїздки Андрія Богдана з Азаровим у Росію

Глава Офісу президента України Андрій Богдан у листопаді 2013 року літав у Санкт-Петербург на переговори з російським керівництвом разом із тодішнім прем’єр-міністром Миколою Азаровим. Про це у Фейсбуці повідомила журналіст-розслідувач Natalie Sedletska:

Рівень впливу керівника ОП Андрія Богдана на президента Зеленського важко переоцінити. Але його біографія маловідома широкому загалу.

Наприклад, той факт, що Богдан працював в уряді Миколи Азарова. І займав там далеко не останню посаду.

Урядовий уповноважений з питань антикорупції. Але не тільки. Ще він був особистим радником прем’єр-міністра Азарова.

Яка робота їх поєднувала в той історичний період?

Аналізуючи перельоти Андрія Богдана до Росії ми звернули увагу на такий факт. 19-20 листопада 2013-го року він літав до Санкт-Петербурга на перемовини разом з Миколою Азаровим та Юрієм Бойком.

Вже на наступний день після повернення делегації, 21 листопада уряд раптово зупинив підготовку до підписання Україною Угоди про Асоціацію з Євросоюзом. А це і призвело до протестів та Революції.

Яка була позиція Богдана щодо різкої зміни геополітичного курсу в бік Росії? Про це від нього самого дізнатись не вдалось. Він систематично відмовляється відповідати на запитання журналістів-розслідувачів.

Відомо, втім, що вже в розпал Майдану, Микола Азаров нагородив його почесною Грамотою Кабінету Міністрів. Андрій Богдан прийняв цю нагороду в той час, коли на Хрещатику вже стояли намети протестувальників і вже після того, як «Беркут» побив студентів.

Він продовжував працювати в уряді, який зупинив євроінтеграцію протягом всієї Революції та в її найбільш драматичні моменти. І звільнився лише у березні 2014-го вже за прем’єрства Яценюка.

Про ці та інші невідомі, але важливі факти з біографії впливового керівника офісу Президента – в розслідуванні Serhii Andrushko

Джерело

Share
error: Content is protected !!