Гeнepал ЗCУ Кpивoнoc: «Тaкoї гaньби нaвiть cклaднo уявити. Мeнi пишyть тa дзвoнять вiйcькoвi: «Тaкoгo cтaвлeння нi xто нe мiг уявити. Ми щo пoвepтaємocя дo 90x?»

Сергій Кривонос

За 32 роки війської служби, я чітко пам’ятаю 1997 -1999 роки, коли взагалі не отримував грошове забезпечення багато місяців поспіль (загальна заборгованість була більше 13 місяців). І пам‘ятаю сором, який відчував дивлячись в очі дружині, коли повертався зі служби додому….

І зараз під час війни, був хоч якось впевнений у розумінні керівників МО Украіни, ОП , ВР Украіни , Кабінету Міністрів Украіни, що першочергове і головне — це забезпечення та виплати військовим, які захищають мир співгромадян та рідну неньку Україну.

Мабуть різні у нас неньки та розуміння….. Весь час згадують скрізь у промовах та рішеннях «Стандарти НАТО», де ті стандарти по відношенню до військових та їх забезпечення? Два роки тягнеться війна навколо ДОЗ. Вже не один рік поспіль, в бюджет повертаються величезні гроші, які планувались для забезпечення житлом військових. Мені пишуть та дзвонять військові:

« Такого ставлення ні хто не міг уявити. Ми що повертаємося до 90х?». Сором: По пів року не виплачують гроші на оздоровлення для військовослужбовців Збройних Силах Украіни.

Не виплати «жебрацьких» грошей на відрядження по 60 грн за добу. Зменшено матеріальну допомогу військовослужбовцям, а це взагалі удар нижче поясу.

Виходить, що військовий ЗСУ у випадку проблемного питання, не може розраховувати на державу, яку захищає. Заробітну платню підняли за останні два роки майже всім включно з депутатами ВР, а грошове утримання для ЗСУ досі на місці.

За останні чотири роки звільнилися та продовжують звільнюватися десятки тисяч військовослужбовців ЗСУ. Чи робить щось влада аби зупинити цей процес ? Ні. Нонсенс? Ні.

На мою думку, це навіть злочин. Злочин влади, яка не може забезпечити тих, хто її захищає. Для них війна та армія, як сафарі в Африці — приіхали, попіарились, «в «Промці» ночували»….. Але і «Промки»виявляються різні. Весь цей цирк, викликає в кращому випадку усмішку у військових та ветеранів війни на Сході Украіни.

Але «невгамовні теоретики»далекі від реалій захисту держави, вигадали вирішення провалу кадровоі роботи в арміі за рахунок прийняття закону «Про основи національного спротиву».

Це чергова маніпуляція влади з власним народом та узаконене повторення помилок 2014 року. А військовим ЗСУ, треба «просто почекати». Можливо після параду….

Відпустка літом та ще й з грошима, це теж «непотрібна» розкіш для військових ЗСУ.

«Грошей немає але Ви тримайтесь» — десь і колись, ми вже таке чули.

Share
error: Content is protected !!