Напередодні Дня медика ми хочемо познайомити вас із чарівною дівчиною – санінструктором 93 бригади Холодний Яр Кариною Олексенко.

Нещодавно вона посіла перше місце на конкурсі на найкращого фахівця з тактичної медицини в ОТУ «Північ». І ми вітаємо її з перемогою!

На конкурсі у медиків перевіряли знання з теорії – треба було скласти тест на 20 питань – а також практики.

Зокрема, медики проводили первинний огляд пораненого із пневмотораксом, пораненого у руку, проводили тампонаду, накладали шину пораненому із закритим переломом ноги, здійснювали серцево-легеневу реанімацію й евакуювати постраждалого із «червоної» зони в укриття.

«Скільки важив поранений, якого слід було евакуювати?» – «Це був не дуже великих хлопець, утім, разом із бронежилетом, каскою та автоматом він важив не менше 80-ти кілограм», – відповідає мініатюрна Карина. Важко уявити, як їй вдало впоралася із завданням!

«Можливо, свою роль відіграв адреналін. Плюс практика. Я проходила курси медичних інструкторів у 205-му центрі тактичної медицини. Там нікому не робити поблажок, не ставили дівчат з дівчатами. Навпаки, інструктори на роль пораненого зазвичай обирали того, хто поважче».

До служби у холодноярській бригаді Карина вчилася на медсестру у коледжі у Чернігові. Потім півроку працювала цивільним діловодом у військовому шпиталі.

Та зрозуміла, що треба рухатися далі. Й пішла на курси медінструкторів – у планах було викладати тактичну медицину. Утім, по закінченню курсів, коли Карина проходила практику у 93 бригаді, вона вирішила залишитися тут.

«Коли я ще не мала досвіду роботи з важкопораненими, боялася можливого стресу. А що, як не владнаю із собою? Та перші ж випадки показали, що я залишаюся абсолютно спокійною і роблю так, як мене навчали».

За матеріалами зі сторінки 93-тя ОМБр Холодний Яр

error: Content is protected !!