Держсекретарем США став американець з українським корінням, який виступав протu Путіна

Давнього помічника президента США Джо Байдена з питань зовнішньої політики Ентоні Блінкена затвердили на посаді керівника Держдепартаменту Сполучених Штатів.

Рішення про це 26 січня прийняли в Сенаті, передає CNN. Зазначимо, кандидатуру Блінкена, американця українського походження, висунув новий глава США.

Більшість сенаторів проголосували «за», водночас троє представників Республіканської партії висловилися проти.

До цього його кандидатуру підтримав комітет Сенату у закордонних справах США.

Додамо: Блінкен неодноразово бував у Києві, добре знає президента РФ Володимира Путіна та підтримує надання Україні летальної зброї.

Так, він регулярно критикував політику Росії щодо України та звинувачував російського главу в роздуванні конфлікту на Донбасі.

«Путін намагається назавжди дестабілізувати Україну, підсилюючи внутрішнє невдоволення через неможливість Києва припинити окупацію, домагаючись усіма шляхами повернення України в російську сферу впливу після вторгнення і знущань», – писав Блінкен у жовтні 2017 року в колонці для The New York Times.

Головне з біографії нового керівника Держдепартаменту США:

Народився 16 квітня 1962 року в Нью-Йорку, закінчив Гарвардський університет, школу права Колумбійського університету з науковим ступенем.

У 80-х працював репортером журналу The New Republic, потім юристом у Нью-Йорку та Парижі, а в 90-х потрапив до адміністрації тодішнього президента Білла Клінтона, де встиг попрацювати на різних посадах.

C 2009 до 2013 року працював на посаді заступника радника з питань національної безпеки президента Барака Обами. У 2015-2017 рр. був заступником державного секретаря США.

Джерело

Share
error: Content is protected !!