«Беремо до уваrи eкспaнсiю Росії в Україні»: Влада Латвії заборонить георгіївську стрічку і радянську символіку

Комісія Сейму Латвії з прав людини підтримала поправки до закону про безпеку громадських розваг і закону “Про мітинги, ходи і пікети”, які передбачають заборону на використання в подібних заходах георгіївської стрічки.

Про це повідомляє портал парламенту Латвії.

“Беручи до уваги експансію Росії в Україні і її тоталітарну ідеологію щодо республік колишнього СРСР, у Латвії є підстави бачити (в використанні георгіївської стрічки – ред.) достатню загрозу її демократичній системі і безпеці. Заборона георгіївської стрічки обмежила б такі ідеологічні прояви.

Ми повинні продемонструвати свою позицію проти використання цих стрічок в публічних заходах “, – підкреслив голова Комісії з прав людини Артус Кайміньш.

Закон про безпеку громадських розваг і торжеств забороняє використання під час публічних заходів прапорів, гербів і гімнів нацистської Німеччини і колишнього СРСР (з його «союзними республіками»), а також нацистської свастики, знаків СС і радянських символів, серпа і молота, п’ятикутної зірки ( за винятком випадків, коли мета використання цих символів не пов’язана з прославлянням тоталітарних режимів і виправданням скоєних ними злочинів).

В даний час в Сеймі переглядаються поправки до закону, які доповнюють цей список, забороняючи використання одягу та її елементів, ідентифікованих як уніформа збройних сил і правоохоронних органів (репресивних установ) колишнього СРСР (а також його «республік») і нацистської Німеччини.

Закон про мітинги, ходи і пікети в даний час передбачає, що учасникам даних акцій заборонено використовувати прапори, герби, гімни і символи колишнього СРСР, Латвійської РСР і нацистської Німеччини (в тому числі в стилізованому вигляді).

Також поправки до закону, які вступлять в силу 1 липня цього року, передбачають заборону на використання уніформи та її елементів збройних сил і правоохоронних структур (репресивних органів) нацистської свастики, знаків СС і радянської символіки – серпа і молот, п’ятикутної зірки.

Поправки, які забороняють використання георгіївських стрічок в публічних заходах, ще мають бути розглянуті Сеймом в трьох читаннях.

Джерело 

Share
error: Content is protected !!