Український борець, олімпійський чемпіон Токіо-2020 Жан Беленюк отримав військове звання “старший лейтенант”. Міністр оборони України Андрій Таран також вручив спортсмену нагородну зброю – пістолет Макарова (ПМ).

Урочисті збори армійських чемпіонів і призерів відбулися в Мініоборони у вівторок, 17 серпня. Про це повідомила пресслужба відомства на офіційному сайті, опублікувавши відповідні фотографії.

Як сказано в повідомленні, Таран привітав золотого медаліста Беленюка з отриманням чергового військового звання та нагородив українця заохочувальною відзнакою Міністерства оборони “Вогнепальна зброя”.

Беленюк, який виступає в боротьбі греко-римського стилю, – єдиний учасник літніх Олімпійських Ігор у Токіо, який зумів завоювати золоту медаль. Він переміг у фіналі у ваговій категорії до 87 кг.

У Міністерстві оборони зазначили, що Україна вперше з 1996 року здобула “золото” в греко-римській боротьбі.

Жан Беленюк зі свого боку став четвертим борцем в історії нашої країни, який отримав найвищу нагороду на Олімпіаді в цьому виді спорту.

Додамо: всього на Олімпіаді-2020 Україна завоювала 19 медалей, але лише одна нагорода виявилася золотою.

Після повернення в Україну з Японії Беленюк, який також є народним депутатом від партії “Слуга народу”, заявив, що зараз збирається сконцентруватися на політичній діяльності.

За матеріалами obozrevatel.com

error: Content is protected !!