Глава фракції монобільшості в парламенті Давид Арахамія заявив, що офшорна практика – це нормальний процес для бізнесу і як явище має два боки: позитивний і негативний. Сам він до політичної діяльності також мав справу з офшорами, а зараз цим займається дружина нардепа.

Так Арахамія прокоментував розслідування «Слідство.info» про виведення президентом Володимиром Зеленським свого багатомільйонного проєкту «Квартал 95» в офшорні зони, передає «Україна 24». Сумнівна схема тодішнього шоу- і бізнесмена миттєво розрослася до міжнародної сенсації.

«Я ще не дивився, чесно кажучи. Але я так зрозумів, що йдеться про історію 9-річної давності, коли він займався бізнесом. Ну я не бачу нічого поганого, це нормальний процес. У мене, до речі, теж було багато офшорів, я це вказував у декларації та не приховував. І зараз на дружині один офшор на Сейшелах», – вказав Арахамія журналістам у кулуарах Верховної Ради.

Він підкреслив, що офшори дозволяють вивести бізнес у міжнародну юрисдикцію та захищати свої права і прибуток у європейських судах. Це, за словами нардепа, їхня основна перевага та позитивна сторона.

«Якщо ви подивитеся рейтинг топ-100 мільярдерів, то ви побачите, що в них є хоча б одна офшорна компанія, на якій є якесь майно, захищене, наприклад, британським правом. Але тут є і негативний бік: це спроба ухилитися від сплати податків», – зауважив Арахамія.

Керівник президентської фракції звернув увагу, що якраз із цим борються представники «Слуги народу» і першими винесли на голосування законопроєкт, який припиняє практику приховування податків від держави за допомогою офшорних країн. Він набере чинності вже з 1 січня 2022 року.

«Документ легалізує офшорний бізнес і вам не потрібно буде його приховувати. Все буде офіційно: головне, якщо ви заробили гроші в Україні, ви повинні відразу заплатити податки. Ось і все. Тоді не буде ось цієї негативної сторони», – резюмував народний депутат.

Джерело

error: Content is protected !!